Lacy Leadership

Success is Near

economisiți bani pe lame de ras

din moment ce este timpul să cumpere de ei (din nou), aș dori să împărtășesc cum am economisi bani pe lame de ras. Mă bărbieresc zilnic și folosesc lame de unică folosință. Eu folosesc aparatul de ras Gillette Mach III; lamele sunt un pic mai scumpe. este lucrurile mici care mater. economisiți bani pe aparate […]

FacebooktwitterpinterestrsstumblrFacebooktwitterpinterestrsstumblr

din moment ce este timpul să cumpere de ei (din nou), aș dori să împărtășesc cum am economisi bani pe lame de ras. Mă bărbieresc zilnic și folosesc lame de unică folosință. Eu folosesc aparatul de ras Gillette Mach III; lamele sunt un pic mai scumpe.

Aparate de ras nu sunt scumpe, dar încă puteți economisi bani atunci când cumpără aparate de ras

este lucrurile mici care mater. economisiți bani pe aparate de ras

deoarece este timpul să cumpere de ei (din nou), aș dori să împărtășesc cum am economisi bani pe lame de ras. Mă bărbieresc zilnic și folosesc lame de unică folosință. Eu folosesc aparatul de ras Gillette Mach III; lamele sunt un pic mai scumpe.

vă întrebați De ce un tip care predică „ieftin” cumpără lame de marcă? Motivul este satisfacția—același motiv pentru care folosesc cupoane pentru a cumpăra o marcă bună de hârtie igienică, mai degrabă decât generică. (Vezi postarea mea mănâncă acasă.)

de ani de zile am folosit aparate de ras ieftine, din plastic, de unică folosință. De-a lungul timpului au devenit mai ieftine și nu vorbesc despre preț. Cu câțiva ani în urmă, mi-am dat seama că (uneori) mă bărbieream bine cu ei, dar de cele mai multe ori lamele nu erau suficient de ascuțite sau înclinate pentru a-mi tăia barba. Au scos firele de păr și au lăsat zgârieturi și zgârieturi. Am încercat o serie de mărci ieftine și am constatat că acest lucru este adevărat peste tot. Uneori mă bărbieresc frumos. Uneori arătam de parcă m-aș fi bătut. Nu cred că acest lucru are atât de mult de-a face cu brand. Mai probabil, este o problemă de lot-dependentă de calitatea materialului cu care lucrează producătorul. Cred că este posibil ca companiile care fac lame „mai bune” să aibă un control mai bun al calității.

am devenit un entuziast pentru lame de ras mai bune acum câțiva ani. La acea vreme, am fost cu armata la Camp Parks din California în timpul verii. A fost extrem de cald.

rade zilnic sunt necesare de soldați de sex masculin: am avut meu obișnuit 10-pack de aparate de ras ieftine și au fost ruperea fata mea. (Știți cum se simte transpirația pe pielea crudă? Nu e bine, îți spun eu!) Desigur, m-am plâns. Ei bine, unul dintre colegii mei soldați a avut compasiune, și a spus că pot încerca aparatul de ras și o lamă de rezervă. Imediat, am fost vândut pe calitatea de bărbierit, și eu încă mai sunt. De îndată ce am putut, am cumpărat un mâner și primul meu pachet de lame. Dar, oricât de mult îmi iubesc aparatul de ras și bărbieritul pe care mi-l dă, nu-mi place cât de scumpe sunt lamele. Faptul este că, la preț complet, ar trebui să cheltuiesc aproximativ 15 dolari de fiecare dată când aveam nevoie să cumpăr înlocuitori. (Asta ar fi aproximativ la fiecare două săptămâni.)

ok, știi că sunt în reducerea costurilor mele cât mai mult posibil. Deci, iată câteva lucruri pe care le-am dat seama, astfel încât să pot economisi bani pe lamele de ras:

1) folosesc fiecare lamă de ras de trei ori înainte de a o arunca. După fiecare bărbierit, curăț zona dintre lame atingând-o ușor pe chiuvetă și curgând apă peste ea, astfel încât orice păr de capcană să fie îndepărtat. După ce sunt sigur că tot părul a dispărut (o privire rapidă între lame face treaba.), Îl usuc și îl pun înapoi în carcasă. Făcând acest lucru, primesc 3 rade la prețul unuia. Apropo, barba mea este foarte sârmoasă–deloc mătăsoasă. Că pot reutiliza o lamă spune multe pentru durabilitatea sa.

2) Utilizați cupoane. În realitate, rareori găsesc cupoane pentru marca mea particulară, dar le-am văzut pentru alte mărci care ar putea oferi un bărbierit echivalent. (Îmi place foarte mult aparatul de ras și simt că, având grijă de lame, obțin valoare pentru banii mei.)

3) Căutați site-uri online care vând lamele. Unele dintre aceste site-uri oferă transport gratuit dacă comanda atinge o anumită sumă de dolari. Asigurați-vă că prețul lamelor nu a fost umflat pentru a compensa costul transportului.

4) cumpărați în vrac. La Wal-Mart (începând cu această scriere), un pachet de cinci lame de ras costă 14,47 USD; asta face ca fiecare lamă să coste aproximativ 2,89 USD. Dacă cumpăr trei dintre aceste cinci pachete, cheltuiesc 43,41 USD și fiecare lamă va costa în continuare 2,89 USD. Cu toate acestea, aceste lame vin și într-un pachet de cincisprezece. Prețul pachetului de cincisprezece este de 33,97 USD. La acest preț, lamele costă aproximativ 2,26 USD fiecare. Aceasta este o diferență de 0,63 USD pe lamă. Dacă cumpăr pachetul de 15, este o economie de 9,44 USD: mai degrabă ca obținerea a trei lame gratuit.

economisiți bani pe lame de ras

acum, pe impulsul momentului, există o diferență considerabilă între a cheltui aproape 35 de dolari și a cheltui 15 dolari. Aici intervine planificarea. Știu cât de mult voi cheltui pe lame de ras și cât de des va trebui să le cumpăr. Pot lua câteva săptămâni între achiziții pentru a-mi aduna banii.

trăind frugal—planificând înainte, cumpărând în vrac și prelungind durata de viață a lamelor—mi-am redus costul pe bărbierit de la aproximativ 2,89 USD la aproximativ 0,75 USD. Chiar economisesc bani pe lame de ras.

iată încă o notă practică: folosind lame mai bune, mă lovesc mai rar. Acesta este un lucru bun atunci când sunt într—o întâlnire-promovând o idee, un produs sau eu însumi: prezentarea poate = succes (sau chiar mai bine, bani)!

nu pierdeți niciodată un alt post urmați-mă pe Facebook

FacebooktwitterpinteresttumblrFacebooktwitterpinteresttumblr

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.